צהרוני הפיל

מערכת שעות לדוגמא:

 


צהרון הפיל הינה מסגרת ממשיכה של בית הספר ומטרתה לספק לילדים בית חם, ארוחת צהריים בריאה, עזרה בשיעורי הבית והטמעת ערכים חינוכיים וסביבתיים לילדים כגון משפחתיות, אהבה לזולת, אהבה לטבע, חברות, יצירתיות ומנהיגות.
התוכנית החינוכית, היא תוכנית מבוססת סדנאות. אנו מרכיבים תוכנית בהתאמה אישית לכל בי"ס או גן, בשיתוף הנהגת ההורים. כל רבעון, אנו מחליפים את הסדנאות בצהרון, כך שסה"כ בשנה כל ילד נחשף לשמונה סדנאות מתחומים שונים, העובדים על קשת רחבה של כישורים ומיומנויות. רשימת סדנאות מצורפת בהמשך.

פרטי הצהרון: 

הצהרון פעיל בימים א'-ה' עד השעה 16:30, כאשר הילדים מגיעים לאחר סיום בית הספר / הגן, נחים מספר דקות ומתיישבים לאכול ארוחת צהריים.

חברת הפי"ל עובדת עם חברת קייטרינג ששמה דגש על אוכל בריאותי, מזין וטעים. לחברה כל אישורי הכשרות ואישורי משרד הבריאות הנדרשים.

לאחר ארוחת הצהריים, הילדים מתיישבים להכין את שיעורי הבית אותם הם קיבלו בבית הספר למשך 30 דקות. מדריכי הפיל עוברים הכשרה מקצועית אצלנו בנושא שיעורי הבית. אנו מגיעים מתחום החינוך ומכשירים את עובדינו בהתאם אם זה בקבוצות קטנות וביחס אישי לכל ילד. בסיום שיעורי הבית, ישנה הפסקה של 15 דקות ואז התלמידים מתפנים לפעילויות.


העשרה מבוססת סדנאות:

 אנו מאמינים שיש לחשוף את הילדים למספר רב ככל הניתן של תחומי ההעשרה שונים ומגוונים. לכן, בצהרוני הפיל, כל 10 מפגשים אנו מחליפים לילדים את עולמות התוכן, כך שכל שנה הילדים חווים 8 סדנאות שונות.

אילוף כלבים - נכיר את חברו הטוב של האדם, נלמד איך לתקשר איתם, איך מתייחסים לחיה ולכלב בפרט ואיך מלמדים אותו תרגילים בצורה נכונה. בסוף הסדנה הילדים יתחברו לעולם החי והאילוף, ילמדו כיצד יש לדבר בטון אסרטיבי, כיצד מתקשרים עם חיה שאינה מסוגלת לדבר ומהם היתרונות בחיזוקים חיוביים על חיזוקים שליליים.

בייסבול - ספורט הבייסבול משלב עוצמה ומהירות, אסטרטגיה ודיוק, עבודת צוות ויכולות אישיות. הילדים יכירו את התרבות האמריקאית והיסטוריית הבייסבול. החוג מועבר על ידי צוות מאמנים מוסמך ומקצועי. 

פלאי מדע - התוכנית משלבת בתוכה קשת רחבה של נושאים מתחומים כמו כימיה, פיסיקה, ביולוגיה, אסטרונומיה וארכיאולוגיה. כמו כן, הילדים יערכו ניסויים מרהיבים בעזרת קיטים מדעיים לבנייה וערכות כימיה הכוללות חומרים שונים. 

קסמים - עולם המסתורין והאשליה תמיד מסקרן ילדים – תכנון, זריזות ידיים, התמדה והפקת מופע קסמים.

ריקוד - מחול, בלט, היפ-הופ ועוד - הילדים ילמדו להתחבר לקצב המוזיקה, ילמדו לעבוד כצוות ואף יפיקו ריקוד מורכב בצהרון.

ג'אגלינג - רצינו שילדים יטעמו מעולם הקרקס, הקואורדינציה ולתאם פעילויות עם צוות על הבמה.

קפואירה - הילדים ילמדו את רזי הקפואירה, יתנסו בתרגילים תנועתיים, קצב ברזילי ושירים בפורטוגזית. סדנא העובדת על קוארדינציה, ספורט, הכרת התרבות הברזילאית והמון כיף.

קולנוע - במהלך הסדנא הילדים ילמדו את יסודות הצילום (זוויות, תאורה וכו') ואף יערכו סרטון קצר עם מסר חינוכי חשוב.

חוגים נוספים - אנו משתדלים שלא ליצור חפיפה בין החוגים שלנו לבין החוגים שיש אחה"צ באותו בית ספר, לכן ישנם עוד שלל חוגים שניתן לשייך לתוכנית הסדנאות של כל צהרון.

הפעילויות של צוות ההדרכה:

חינוך ליזמות – מדובר בתוכנית לימודים שנתית במועדונית, בה כל קבוצה נותנת לעצמה שם, יוצרת לעצמה דגל, המנון וחוקי הקבוצה. העבודה מבוססת על עבודת צוות וכל התהליכים בה דמוקרטיים. על התלמידים לחשוב על בעיה חינוכית, חברתית או סביבתית הקיימת בבית הספר או בקהילה וכיצד ניתן לפתור אותה. במהלך השנה הילדים יוצרים מוצר / פעילות לפתירת הבעיה. מטרת הפעילות היא לפתח תכונות של מנהיגות, יצירתיות, עבודת צוות, דמוקרטיה וחשיבה מחוץ לקופסא.

מסע בעולם – הילדים "יטוסו" לארץ אחרת ויחוו דרך משחקים ופעילויות את התרבות, המנהגים, השפה ויוסיפו את המדינה על המפה. למשל, באיטליה לומדים על ציורי דה-וינצ'י ומאכלי הפסטה השונים, בארה"ב מדברים על דמוקרטיה וחירות.

גינון אורבני – אנו מקימים גינה בלב בית הספר, בה הילדים יגדלו ירקות, תבלינים ופרחי נוי. מטרת הגינה היא לספק אוכל אורגני וחיבור עם הטבע לילדים. כמו כן, ליד הגינה ימוקם קומפוסט ליצירת דשן אשר בעזרתו הילדים יבינו את התהליכים הביולוגיים-כימיים המתרחשים בטבע ואת חשיבותם. אנו עושים שתי שתילות כל שנה - שתילת קיץ וחורף, מגדלים את החסה ונותנים לה להוציא זרעים - מנביטים ומחזירים לאדמה!

פעילויות סביבתיות – הילדים יעברו פעילויות מהנות וחינוכיות בתחום הקיימות, מחזור והסביבה. למשל, הילדים ילמדו על סוגי הצמחים הקיימים באיזור בית הספר, על בעלי חיים ובית הגידול שלהם, דרכים שיש להתייחס לחיות ועוד.

חינוך לערכים וידע – אנו מעבירים פעילויות חינוכיות מהנות אשר מפתחות אצל הילדים ידע, רגשות חיוביים וערכים של אהבה, קהילתיות, חברות, קבלת השונה וכו'.

ספורט ותנועה – ספורט הוא מרכיב אלמנטרי בבריאות ילדיכם. אנו שמים דגש על משחקים ספורטיביים תוך שמירה על הנאה מירבית וסביבה בטוחה.

 

 יתרונות צהרון הפיל: 

 • שיפור האווירה בבית הספר.
 • קשר עמוק בין ילדים-הורים-בי"ס-צהרון.
 • קשר עמוק ורציף בין הנהלת הצהרון לצוות ביה"ס - מסגרת ממשיכה.
 • העשרת הילדים בתחומים שונים ומגוונים.
 • צוות איכותי, יציב וקבוע.
 • מזון טעים ובריא.
 • יצירת זיקה בין התלמיד למקום מגוריו.
 • הנאה לילדים, ביטחון להורים.

 

פרויקטים נוספים:

 

 • סופר ספורט

  תוכנית ספורט ייחודית עם משחקים חדשניים מהארץ ומחו"ל, אשר שמים דגש על רוח ספורטיבית, ערכים וכישורים חברתיים.

 • חשבון דרך הספורט

  פלטפורמת משחקי ספורט ותרגול חשבון אשר פותחה על ידי מורים מקצועיים ובוגרי וינגייט.
  צוות ההדרכה בקשר רציף במהלך השנה מול מורי בית הספר.
 • אנגלית דרך הספורט

  משימות המשלבות פעילות גופנית ואנגלית באמצעות שמיעה, קריאה וכתיבה.
  המורה מדבר באנגלית עם הילדים במהלך השיעור ומעלה את הרמה הלימודית בבית הספר.