המועדונית הירוקה

המערכת משתנה לפי כיתה ולפי המדריך
בימים בהם הבית ספר נגמר יותר מוקדם, הצהרון יתחיל מיד עם תום הלימודים

 

פיל החליטה להעביר את זמן הצהריים עם הילדים בצורה קצת שונה.
אנו עושים שתי שתילות כל שנה - שתילת קיץ וחורף, מגדלים את החסה ונותנים לה להוציא זרעים - מנביטים ומחזירים לאדמה!
בנוסף, אנו אוהבים לפתח סקרנות אצל הילדים דרך חקר הסביבה ושיח קבוצתי.
 
מועדונית ירוקה הינה מסגרת ממשיכה של בית הספר ומטרתה לספק לילדים בית חם, ארוחת צהריים בריאה, עזרה בשיעורי הבית והטמעת ערכים חינוכיים וסביבתיים לילדים כגון משפחתיות, אהבה לזולת, אהבה לטבע, חברות, יצירתיות ומנהיגות.

 

פרטי המועדונית: 

המועדונית פעילה בימים א'-ה' בשעות 13:30-16:30, כאשר הילדים מגיעים לאחר סיום בית הספר / גן, נחים מספר דקות ומתיישבים לאכול ארוחת צהריים.

חברת הפי"ל עובדת עם חברת קייטרינג ששמה דגש על אוכל בריאותי, מזין וטעים. לחברה כל אישורי הכשרות ואישורי משרד הבריאות הנדרשים.

לאחר ארוחת הצהריים, הילדים מתיישבים להכין את שיעורי הבית אותם הם קיבלו בבית הספר למשך 30 דקות. מדריכי הפיל עוברים הכשרה מקצועית אצלנו בנושא שיעורי הבית. אנו מגיעים מתחום החינוך ומכשירים את עובדינו בהתאם אם זה בקבוצות קטנות וביחס אישי לכל ילד וילד. בסיום שיעורי הבית, ישנה הפסקה של 15 דקות ואז התלמידים מתפנים לפעילויות.


 הפעילויות שלנו:

חינוך ליזמות – מדובר בתוכנית לימודים שנתית במועדונית, בה כל קבוצה נותנת לעצמה שם, יוצרת לעצמה דגל, המנון וחוקי עבודה. העבודה הינה עבודת צוות וכל התהליכים בה הינם דמוקרטיים. על התלמידים לחשוב על בעיה חינוכית, חברתית או סביבתית הקיימת בבית הספר או בקהילה וכיצד ניתן לפתור אותה. במהלך השנה הילדים יוצרים מוצר / פעילות לפתירת הבעיה. מטרת הפעילות היא לפתח תכונות של מנהיגות, יצירתיות, עבודת צוות, דמוקרטיה וחשיבה מחוץ לקופסא.

מסע בעולם – הילדים "יטוסו" לארץ אחרת ויחוו דרך משחקים ופעילויות את התרבות, המנהגים, השפה ויוסיפו את המדינה על המפה. למשל, באיטליה לומדים על ציורי דה-וינצ'י ומאכלי הפסטה השונים, בארה"ב מדברים על דמוקרטיה וחירות.

גינון אורבני – אנו מקימים גינה בלב בית הספר, בה הילדים יגדלו ירקות, תבלינים ופרחי נוי. מטרת הגינה היא לספק אוכל אורגני וחיבור עם הטבע לילדים. כמו כן, ליד הגינה ימוקם קומפוסט ליצירת דשן אשר בעזרתו הילדים יבינו את התהליכים הביולוגיים-כימיים המתרחשים בטבע ואת חשיבותם.

פעילויות סביבתיות – הילדים יעברו פעילויות מהנות וחינוכיות בתחום הקיימות, מחזור והסביבה. למשל, הילדים ילמדו על סוגי הצמחים הקיימים באיזור בית הספר, על בעלי חיים ובית הגידול שלהם, דרכים שיש להתייחס לחיות ועוד.

חינוך לערכים וידע – אנו מעבירים פעילויות חינוכיות מהנות אשר מפתחות אצל הילדים ידע, רגשות חיוביים וערכים של אהבה, קהילתיות, חברות, קבלת השונה וכו'.

ספורט ותנועה – ספורט הוא מרכיב אלמנטרי בבריאות ילדיכם. אנו שמים דגש על משחקים ספורטיביים תוך שמירה על הנאה מירבית וסביבה בטוחה.

חוגים חיצוניים הכלולים במועדונית:

אנו מאמינים בחינוך מבוסס בחירה ועל כן בתחילת שנה (לאחר החגים) יתקיים הפנינג חוגים גדול בו הילדים יוכלו להתנסות בין שלל חוגים. לאחר שכל הילדים התנסו וראו מה הכי מתאים להם - כל ילד יבחר  את החוגים שהוא הכי אהב ומשם אנו בונים מערכת שעות אישית והילדים מקבלים את החוג שהכי מתאים להם :)
 
חוג קסמים- עולם המסתורין והאשליה תמיד מסקרן ילדים – תכנון, זריזות ידיים, התמדה והפקת מופע קסמים.

חוג גאגלינג- רצינו שילדים יטעמו מעולם הקרקס, הקואורדינציה ולעלות על במה עם צוות.

חוג אילוף כלבים - נכיר את חברו הטוב של האדם, נלמד איך לתקשר איתם, איך מתייחסים לחיה ולכלב בפרט ואיך מלמדים אותו תרגילים בצורה נכונה.

חוג משחקי קופסא - כולנו מכירים את הכוח של משחקי קופסא. מפעיל מגיע כל שבוע עם משחקים שווים אחרים, מלמד את הקבוצה איך משחקים ואז מתחיל כל הכיף.

חוג ריקוד - מחול, ג'אז, בלט, היפ-הופ ועוד - איזה חוג כדאי השנה? את זה הילדים יבחרו :)

חוגים נוספים - כל צהרון והחוגים שאנו מרכיבים לו. אנו משתדלים שלא ליצור חפיפה בין החוגים שלנו לבין החוגים שיש אחה"צ באותו בית ספר.

מועדונית ירוקה

 היתרונות במועדונית ירוקה: 

שלל הפעילויות שלנו יקדמו את בית הספר להיות "בית ספר ירוק מתמיד"- מעמד אשר מקנה לבית הספר ולתלמידים את ההטבות הבאות:

 • שיפור האווירה בבית הספר.
 • יצירת זיקה בין התלמיד למקום מגוריו.
 • צמצום כמויות הפסולת והלכלוך בבית הספר.
 • רווחים כספיים מיידים לבית הספר מחוק הפיקדון ואיסוף חומרי פסולת.
 • הגברת המודעות הסביבתית.
 • השגת פרסום מקומי נרחב למוסד.
 • יצירת קשרים עם בתי ספר אחרים בארץ ובעולם.
 • סיוע כספי של המשרד להגנת הסביבה ליצירת התשתית והכשרת המורים בבית הספר.

 

 

פרוייקטים נוספים:

 

 • מרכז בגרויות ינשוף

  גולת הכותרת שלנו. מרכז למידה בשיתוף פעולה מלא עם עיריית גבעת שמואל. אנו מכינים תלמידים לבגרויות בכל המקצועות.

 • חוגגים יומולדת?

  אנחנו בפיל באים במגע עם הרבה מפעילים ואנשים מוכשרים. אספנו עבורכם את מיטב המפעילים לטעמינו וחילקנו אותם לפי גיל. תהנו :)

 • מועדונית גולומב

  בבי"ס גולומב בדרום ת"א, פועלת מועדונית ירוקה, אשר מטרתה היא להעניק לילדים חינוך לערכים והעשרתם בתכנים חינוכיים, סביבתיים ועסקיים.