המועדונית הירוקה בבי"ס הדמוקרטי בכפר הירוק

מערכת שעות הכפר

להגדלה לחץ על התמונה

אנחנו מתרגשים לפתוח את המועדונית הירוקה בבי"ס הדמוקרטי בכפר הירוק.

רצינו לנצל את השלוש שעות כל יום שיש לנו עם הילדים שלכם ולהעניק להם פתח לעולם שסובב אותנו. יצירת מציאות חדשה באמצעות שיתוף פעולה של הילדים עם צוות המועדונית. יש לנו ציפיות גדולות מילדי הכפר נוכח העובדה שיצא לנו להכירם במסגרת קייטנת הקיץ.

המועדונית הירוקה הינה מסגרת ממשיכה של בית הספר ומטרתה היא לספק לילדים בית חם, ארוחת צהריים חמה, עזרה בשיעורי הבית והעברה של ערכים חינוכיים וסביבתיים לילדים כגון כבוד, משפחתיות, אהבה לזולת, אהבה לטבע, חברות, יצירתיות ומנהיגות. בנינו תכנית מיוחדת אשר תתאים את עצמה אל הלך הרוח בבית ספר הדמוקרטי. המועדונית פעילה בימים א'-ה', כאשר הילדים מגיעים לאחר סיום בית  הספר, נחים מספר דקות ומתיישבים לאכול צהריים. לאחר מכן מתפנים לעשיית שיעורי הבית ואז מתחילים לעבור פעילויות שונות וחוגים.

מנהלת בשטח:

מעייןאת הצהרון תנהל מעיין שרעבי - בעלת לימודי תעודה בפסיכותרפיה ואומנות ובשלבי סיום של תואר ראשון במדעי החברה בהדגשת: חינוך ללקויות למידה. למעיין ניסיון של 8 שנים בתחום ההוראה, ובעלת 5 שנות ניסיון בתחום הצהרונים כולל ניהול צהרונים. מעיין תיקח חלק נוסף בפעילויות התלמידים כגון בישול , פרויקט חשיבה בשפה ועוד

להרשמה: 

 • מעיין שרעבי – 054-4655443
 • יאיר דורון – 054-4928433

בין הפעילויות שלנו:

פעילות מהלב:

שעה שבועית לאורך השנה. מטרת הפעילות הינה ליצור עם הילדים יזמות, חשיבה מחוץ לקופסא ולתרומה לקהילה. מחלקים את ילדי המועדונית לקבוצות. כל קבוצה חושבת ביחד איך היא כקבוצה יכולה לתרום לסביבה / למקום שלי / לגוף שלי / לאנשים סביבי וכו'. כל ילד מקבל תפקיד על ידי בחירות דמוקרטיות. בסוף השנה עושים תערוכה ומציגים את הפרויקט להורים ולכלל בית הספר.

 

 

 

חוג בישול:

מעיין, מנהלת הצהרון החליטה שהיא רוצה לחשוף את הילדים לעולם שכל כך קרוב אליהם (עולם הבישול) אך יש להם עוד הרבה מה ללמוד ממנו. הילדים, בהנחיית מעיין, גל ויולי המדהימים שלנו מבשלים ותוך כדי לומדים על עולם הבישול, טכניקות אפייה, בישול מודרני ומולקולרי, ניסויי מטבח שאהבנו לעשות שהיינו קטנים וההורים לא בבית ועוד..

גינון אורבני:

 – אנו נקים גינה בבוסתן של בית הספר, בה הילדים יגדלו ירקות, תבלינים ופרחי נוי. מטרת הגינה היא לספק אוכל אורגני וחיבור עם הטבע לילדים. כמו כן, ליד הגינה ימוקם קומפוסט ליצירת דשן אשר בעזרתו הילדים יבינו את התהליכים הביולוגיים-כימיים המתרחשים בטבע ואת חשיבותם.

חינוך ליזמות

פרוייקטים נוספים:

 

 • הפעלות לאירועים מיוחדים

  אנו מעבירים ימי כיף ופעילויות מעשירות לקבוצות קטנות וגדולות. פעילויות לכל אירוע! בין הפעילויות שלנו: בישול מולקולרי, זומבה, Beatube, מפעילות ימי הולדת ועוד.

 • חוג רובוטיקה ותכנות

  בואו חשפו את ילדיכם לעולם ההיי-טק. זהו חוג מיוחד שבו הילד לומד ממש תכנות ובונה מוצרים בעצמו. בחוג זה נפתחת התודעה של הילד לעולם הטכנולוגי, והסיכוי שהוא יתעניין בזה בעתיד –גדל.

 • חוגי מתמטיקה ואנגלית חוויתי

  האם שמעתם על תלמידים שלומדים מתמטיקה ואנגלית ונהנים תוך כדי? אצלנו לומדים תוך כדי משחק. הדגש הוא על פתירת תרגילים והשתפרות בחשבון בבית הספר, תוך כדי הנאה מקסילמית.