מרכז הכנה לכיתה א'

הכנה לכיתה א

הכנה לכיתה א בגבעת שמואל

לימוד ילדים לכיתה א

בבית ספר יסודי "מורשת זבולון" בגבעת שמואל, קורה דבר נפלא. פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים, מגיעים להם חמישה עשר ילדים בגן, אשר רוצים להגיע מוכנים לכיתה א'. במסגרת זו, הילדים לומדים חשבון ואנגלית, ובכך מגיעים ללימודים חזקים ומחושלים.

כמו כן, אנו עובדים איתם על הפן הפסיכולוגי והחברתי, הכרוך במעבר מהגן לבית הספר. הילדים לומדים איך נראית כיתה, איך מתנהל שיעור, למה חשוב להצביע ולחכות לרשות דיבור, איך נראה מבנה בית הספר ומה מצופה מהם. אנו מלמדים רק בדרכים יצירתיות וכיפיות על מנת לספק חווית לימוד מהנה ומאתגרת לילדים בני חמש.

הרי אם תחשבו על זה, הילדים עוברים מהגן - עולם שבו כולם בני אותו גיל ויש להם יחס טוב של גננת על כל מספר ילדים, ועוברים לבית ספר יסודי -  בבית הספר ישנם עד 40 תלמידים בכיתה. הרצונות האישיים של כל ילד לא תמיד באים לידי ביטוי ויש אפילו ילדים גדולים מאיתנו.

היה חשוב לנו לעשות את התהליך הזה בצורה הטובה ביותר – אנחנו מודעים לכך שהצעדים הראשונים שהתלמיד יעשה יהיו נגזרת להמשך ההתנהגות שלו בבית הספר היסודי. לכן, עשינו משהו שלא יעשה – יחס מדהים של 2 מורות על שישה תלמידים! אין דברים כאלה, נכון, אבל כשמורה אחת מלמדת ומורה אחת רק מסתכלת על התלמידים ומחפשת את האחד שפחות הבין – מישהו שצריך קצת הסבר מקיף- זה חינוך מבינתינו! לתת לתלמיד את המענה בזמן! כשהוא צריך את זה.  הרי שאם הוא לא יבין משהו – יתחיל בדיוק התלהיך שאנחנו לא רוצים (תהליך של נסיגה וחוסר עיניין בעולם הלימודים).

איך מתמודדים עם השינוי?

איך מתמודדים עם בריונות?

איך דואגים לסדר בלימודים ומצליחים לעמוד בקצב הלימוד הבית ספרי?

על שאלות כאלה ואחרות אנו דואגים לענות ולעזור לילדים להגיע בשלים יותר לבית הספר היסודי...:)

לעוד פרוייקטים