מרכז בגרויות ינשוף

 

מרכז לימוד לבגרויות בגבעת שמואל

 

מרכז למידה לבגרויות בכל המקצועות

מרכז ינשוף הינו גולת הכותרת שלנו. מרכז זה, הממוקם בגבעת שמואל, תומך ב-40 תלמידי תיכון ומכין אותם לבגרויות בכל המקצועות. מדובר בשיתוף פעולה מלא של אגף הרווחה בעיריית גבעת שמואל ופרויקט הפיל. ויקי ניסן, מנהלת היחידה לקידום נוער בעיריית גבעת שמואל, מובילה את הפרויקט.

בשלוש השנים האחרונות, הכנו ילדים מתבגרים עם לקויות למידה, חרדות, בעיות התנהגותיות ומצב סוציו-אקונומי בינוני, בשעות אחר הצהריים, במקביל ללימודי בית הספר ועם שיתוף פעולה וקשר רציף עם המורים שלהם. פרויקט מבורך זה הוא יוזמה חשובה מאוד שמוביל בשנים האחרונות ראש עיריית גבעת שמואל, מר יוסי ברודני. ראש העיר השכיל להבין כמה חשוב לתמוך בבני הנוער ולחזקם בעולם הלימודי.

משאבים רבים מופנים לפרויקט זה. המרכז למידה פתוח שלוש פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים בבית ספר יסודי "יגאל אלון" ברחוב נימרובר 1 בגבעת שמואל. משתתפים בפרויקט זה רכז חברתי, 5 מורים, 10 מתנדבים, מנהלי פרויקטים, עובדות סוציאליות ועוד. אנו בפיל תומכים בלימוד מקיף שכולל את כל המקצועות. בין המקצועות: מתמטיקה, אנגלית, לשון, היסטוריה, אזרחות, ספרות, תנ"ך, יהדות, צרפתית ועוד.

התלמידים מספרים, שלפעמים הם אינם לומדים בבית הספר הרגיל בגלל גודל הכיתות וקשיים אישיים. לעומת זאת, איתנו הלמידה הופכת להיות הרבה יותר נוחה וקלה עבורם. ג' מספר לדוגמא:

לא האמנתי שאוכל לעבור את כל הבגרויות שלי השנה. בכיתה י', היו לי בגרויות במתמטיקה, לשון והיסטוריה. במתמטיקה לא ידעתי אפילו את לוח הכפל. לא חשבתי שיש סיכוי קלוש שאצליח. לא היה קל, אבל עברתי בכל המקצועות והחלטתי להמשיך לכיתה י"א.

תודה רבה לכם פילים יקרים! לא הייתי יכול בלעדיכם!!!

לעוד פרוייקטים