מועדונית ממד מירון

אנו מפעילים בבית ספר ממד מירון ת"א מועדונית מעשירה לכלל תלמידי היסודי!

בבית ספר ממד מירון תל אביב, אנו מפעילים מועדונית לתלמידי כיתות א'-ה'.

בית הספר הינו ממלכתי דתי ולכן חשוב לנו כצוות המועדונית לדאוג על פרטי לבוש צנועים. כמו כן, אנו מעבירים פעילויות על פרשת השבוע ודואגים לציין את כל חגי ישראל.

המועדונית הינה מסגרת ממשיכה של בית הספר ומטרתה לספק לילדים בית חם, ארוחה בריאה ומזינה, תמיכה לימודית בשיעורי הבית והטמעה של ערכים חינוכיים, עסקיים וסביבתיים.

הרעיון המרכזי הוא ליצור מעטפת חינוכית עבור הילדים ולקדם אותם על ידי יצירת הזדמנויות בעתידם כבוגרי בית הספר. 

פרטי המועדונית:

הילדים מגיעים אלינו לאחר יום ארוך בלימודים ואנו מקבלים אותם בזרועות פתוחות. תפקידנו לדאוג שהילדים מרוצים, שבעים ודואגים להכין את שיעורי הבית שלהם. מדריכי המועדונית עוברים הכשרה מקצועית אצלנו לגבי עזרה בשיעורי הבית. אנו מגיעים מתחום החינוך ומכשירים את עובדינו בהתאם. נוסף, בכל יום התלמידים עוברים פעילויות שונות.

 

  מנהל המועדונית: יעקב גייגר


 יעקב מנהל צהרונים, נושא תעודת הוראה ותואר ראשון בתלמוד מאונ' בר-אילן. בנוסף יעקב למה טיפול חינוכי בשיטת NLP הצוברת תאוצה בזמנים שלנו. יעקב לומד לתואר שני במנהל עסקים בק.האקדמית קריית-אונו. למד 6 שנים בישיבת הסדר, שירת בצבא כמ"פ מפקדה וקצין קורסים של קורסי נתיב.

 

    

 

 

 

 

 

חינוך ליזמות

 הפעילויות שאנו מעבירים:

חינוך ליזמות – מדובר בתוכנית לימודים שנתית במועדונית, בה כל קבוצה נותנת לעצמה שם, יוצרת לעצמה דגל, המנון וחוקי עבודה. העבודה הינה עבודת צוות וכל התהליכים בה הינם דמוקרטיים. על התלמידים לחשוב על בעיה חינוכית, חברתית או סביבתית הקיימת בבית הספר או בקהילה וכיצד ניתן לפתור אותה. במהלך השנה הילדים יוצרים מוצר / פעילות לפתירת הבעיה. מטרת הפעילות היא לפתח תכונות של מנהיגות, יצירתיות, עבודת צוות, דמוקרטיה וחשיבה מחוץ לקופסא.

מסע בעולם – כל שבוע הילדים "יטוסו" לארץ אחרת ויחוו דרך משחקים ופעילויות את התרבות, המנהגים, השפה ואפילו האוכל הקיימים באותו מיקום גיאוגרפי בעולם. למשל, באיטליה לומדים על אומנות, בארה"ב על דמוקרטיה וכו'.

גינון אורבני – אנו מקימים גינה בלב בית הספר, בה הילדים יגדלו ירקות, תבלינים ופרחי נוי. מטרת הגינה היא לספק אוכל אורגני וחיבור עם הטבע לילדים. כמו כן, ליד הגינה ימוקם קומפוסט ליצירת דשן אשר בעזרתו הילדים יבינו את התהליכים הביולוגיים-כימיים המתרחשים בטבע ואת חשיבותם.

פעילויות סביבתיות – הילדים יעברו פעילויות מהנות וחינוכיות בתחום הקיימות והסביבה. למשל, הילדים ילמדו על סוגי הצמחים הקיימים באיזור בית הספר, על בעלי חיים ובית הגידול שלהם, דרכים שיש להתייחס לחיות ועוד.

חינוך לערכים וידע – אנו מעבירים פעילויות חינוכיות מהנות אשר מפתחות אצל הילדים ידע, רגשות חיוביים וערכים של אהבה, קהילתיות, חברות, קבלת השונה וכו'.

ספורט ותנועה – ספורט הוא מרכיב אלמנטרי בבריאות ילדיכם. אנו שמים דגש על משחקים ספורטיביים תוך שמירה על הנאה מירבית וסביבה בטוחה.

 

 ההיתרונות במועדונית ירוקה: 

שלל הפעילויות שלנו יקדמו את בית הספר להיות "בית ספר ירוק מתמיד"- מעמד אשר מקנה לבית הספר ולתלמידים את ההטבות הבאות:

 • שיפור האווירה בבית הספר.
 • יצירת זיקה בין התלמיד למקום מגוריו.
 • צמצום כמויות הפסולת והלכלוך בבית הספר.
 • רווחים כספיים מיידים לבית הספר מחוק הפיקדון ואיסוף חומרי פסולת.
 • הגברת המודעות הסביבתית.
 • השגת פרסום מקומי נרחב למוסד.
 • יצירת קשרים עם בתי ספר אחרים בארץ ובעולם.
 • סיוע כספי של המשרד להגנת הסביבה ליצירת התשתית והכשרת המורים בבית הספר.

פרוייקטים נוספים:

 

 • מרכז בגרויות ינשוף

  גולת הכותרת שלנו. מרכז למידה בשיתוף פעולה מלא עם עיריית גבעת שמואל. אנו מכינים תלמידים לבגרויות בכל המקצועות.

 • חוגגים יומולדת?

  אנחנו בפיל באים במגע עם הרבה מפעילים ואנשים מוכשרים. אספנו עבורכם את מיטב המפעילים לטעמינו וחילקנו אותם לפי גיל. תהנו :)

 • מועדונית אלומות

  המועדונית הירוקה הראשונה בישראל! בבי"ס אלומות בצפון ת"א מופעלת מועדונית מעשירה, בה הילדים לומדים להיות המנהיגים של המחר. לחצו לצפייה בתוכנית הייחודית שלנו.