מועדונית דרויאנוב

המערכת משתנה לפי כיתה ולפי המדריך
בימים בהם הבית ספר נגמר יותר מוקדם, הצהרון יתחיל מיד עם תום הלימודים

בבית ספר דרויאנוב שבפלורנטין מופעלת מועדונית ירוקה עם דגש על אומנות ויצירה!

המועדונית בבית ספר דרויאנוב פונה לעולם הצבעים והתבטאות טבעית. הרעיון הוא לפתח את הכישורים הטבעיים של הילדים, לחשוף אותם לעולם של אומנות ויצירה, קולנוע ומשחק, לחבר אותם ללימוד חוויתי ולאהבה לסביבתם.

אנו נדאג שהילדים ירגישו בטוחים, אהובים ושיהיה להם כיף גדול!
 

מנהל המועדונית:

סתיו סבר מנהל צהרון דרויאנוב, בעל M.Ed תואר שני בחינוך ואוריינות חזותית ותואר ראשון B.Ed בחינוך ואומנויות הבמה, בנוסף לסתיו יש קליניקה פרטית בה הוא מטפל בשיטת ה-NLP .
כבר מעל עשור עוסק בתחום החינוך ומנחה תלמידים ובני נוער למצויינות והתמודדות עם חרדות בחינה במסגרות פורמאליות ובלתי-פורמאליות . 
״אני מאמין שיש לחנוך את הנער על פי דרכו. ושבכל אחד יש את כל המשאבים הדרושים  להצלחה!״
 • סתיו סבר – 054-2470730

 

 

פרטי המועדונית: 

המועדונית הירוקה הינה מסגרת ממשיכה של בית הספר ומטרתה היא לספק לילדים בית חם, ארוחת צהריים בריאה, עזרה בשיעורי הבית והעברה של ערכים חינוכיים וסביבתיים לילדים כגון משפחתיות, אהבה לזולת, אהבה לטבע, חברות, יצירתיות ומנהיגות.

המועדונית פעילה בימים א'-ה', כאשר הילדים מגיעים לאחר סיום בית הספר, נחים מספר דקות ומתיישבים לאכול צהריים.

ארוחת צהריים

חברת הפי"ל עובדת עם חברת קייטרינג איכותית ("קייטרינג בא בריא") אשר מספקת מנות צמחוניות למי שחפץ בכך. לחברה יש אישור כשרות ואת כל האישורים המחמירים ממשרד הבריאות. ארוחת הצהריים כוללת מנה בשרית, פחמימה חמה, ירקות טריים, קינוח וסכו"ם חד פעמי. ארוחת הצהריים אורכת כ-30 דקות.

שיעורי בית

לאחר ארוחת הצהריים, הילדים מתיישבים להכין את שיעורי הבית אותם קיבלו בבית הספר למשך 40 דקות. אנו מגיעים מתחום החינוך ומכשירים את עובדינו בהתאם. אנו נמצאים בקשר מתמיד עם צוות מורי בית הספר והמנהלת על מנת לדעת מהם שיעורי הבית של התלמידים ובכך לשפר את מצבם בבית הספר.

בסיום שיעורי הבית, ישנה הפסקה של 20 דקות ואז התלמידים מתפנים לפעילויות.

חוגים חיצוניים הכלולים במועדונית:

 אנו במועדונית דואגים לספק לכל תלמיד 2 חוגים חיצוניים בשבוע ללא תשלום נוסף.
חוג קסמים- עולם המסתורין והאשליה תמיד מסקרן ילדים – תכנון, זריזות ידיים, התמדה והפקת מופע קסמים.

חוג גאגלינג- רצינו שילדים יטעמו מעולם הקרקס, הקואורדינציה ולעלות על במה עם צוות.

 

הפעילויות שאנו מעבירים:

חינוך ליזמות – מדובר בתוכנית לימודים שנתית במועדונית, בה כל קבוצה נותנת לעצמה שם, יוצרת לעצמה דגל, המנון וחוקי עבודה. העבודה הינה עבודת צוות וכל התהליכים בה הינם דמוקרטיים. על התלמידים לחשוב על בעיה חינוכית, חברתית או סביבתית הקיימת בבית הספר או בקהילה וכיצד ניתן לפתור אותה. במהלך השנה הילדים יוצרים מוצר / פעילות לפתירת הבעיה. מטרת הפעילות היא לפתח תכונות של מנהיגות, יצירתיות, עבודת צוות, דמוקרטיה וחשיבה מחוץ לקופסא.

מסע בעולם – כל שבוע הילדים "יטוסו" לארץ אחרת ויחוו דרך משחקים ופעילויות את התרבות, המנהגים, השפה ואפילו האוכל הקיימים באותו מיקום גיאוגרפי בעולם. למשל, באיטליה לומדים על אומנות, בארה"ב על דמוקרטיה וכו'.

גינון אורבני – אנו מקימים גינה בלב בית הספר, בה הילדים יגדלו ירקות, תבלינים ופרחי נוי. מטרת הגינה היא לספק אוכל אורגני וחיבור עם הטבע לילדים. כמו כן, ליד הגינה ימוקם קומפוסט ליצירת דשן אשר בעזרתו הילדים יבינו את התהליכים הביולוגיים-כימיים המתרחשים בטבע ואת חשיבותם.

אומנות ויצירה– עבודה באומנות חשובה להתפתחות המוטורית העדינה והגסה של הילד כמו גם מאפשרת לילד להביא את עצמו לידי ביטוי. היצירה מהווה תירגול חשוב לילד לקראת המיומנויות הנדרשות ממנו בשנים הראשונות בבית הספר. לכן אנו רואים ביצירה חלק בלתי נפרד מהמועדונית

חינוך לערכים וידע – אנו מעבירים פעילויות חינוכיות מהנות אשר מפתחות אצל הילדים ידע, רגשות חיוביים וערכים של אהבה, קהילתיות, חברות, קבלת השונה וכו'.

ספורט ותנועה – ספורט הוא מרכיב אלמנטרי בבריאות ילדיכם. אנו שמים דגש על משחקים ספורטיביים תוך שמירה על הנאה מירבית וסביבה בטוחה.

 

מועדונית ירוקה

 היתרונות במועדונית ירוקה: 

שלל הפעילויות שלנו יקדמו את בית הספר להיות "בית ספר ירוק מתמיד"- מעמד אשר מקנה לבית הספר ולתלמידים את ההטבות הבאות:

 • שיפור האווירה בבית הספר.
 • יצירת זיקה בין התלמיד למקום מגוריו.
 • צמצום כמויות הפסולת והלכלוך בבית הספר.
 • רווחים כספיים מיידים לבית הספר מחוק הפיקדון ואיסוף חומרי פסולת.
 • הגברת המודעות הסביבתית.
 • השגת פרסום מקומי נרחב למוסד.
 • יצירת קשרים עם בתי ספר אחרים בארץ ובעולם.
 • סיוע כספי של המשרד להגנת הסביבה ליצירת התשתית והכשרת המורים בבית הספר.

 

פרוייקטים נוספים:

 

 • מרכז בגרויות ינשוף

  גולת הכותרת שלנו. מרכז למידה בשיתוף פעולה מלא עם עיריית גבעת שמואל. אנו מכינים תלמידים לבגרויות בכל המקצועות.

 • חוגגים יומולדת?

  אנחנו בפיל באים במגע עם הרבה מפעילים ואנשים מוכשרים. אספנו עבורכם את מיטב המפעילים לטעמינו וחילקנו אותם לפי גיל. תהנו :)

 • מועדונית הכפר הירוק

  בבי"ס הדמוקרטי הכפר הירוק, פועלת מועדונית ירוקה, אשר מטרתה היא להעניק לילדים חינוך לערכים והעשרתם בתכנים חינוכיים, סביבתיים וחברתיים.