מועדונית אלומות

 2017 מערכת שעות אלומות

להגדלה לחצו על התמונה

בבית ספר אלומות שבצפון תל אביב מופעלת המועדונית הירוקה הראשונה בישראל!

מועדונית ירוקה הינה מסגרת ממשיכה של בית הספר ומטרתה לספק לילדים בית חם, ארוחת צהריים בריאה, עזרה בשיעורי הבית והעברה של ערכים חינוכיים וסביבתיים לילדים כגון משפחתיות, מסורת, אהבה לזולת, אהבה לטבע, חברות, יצירתיות ומנהיגות.

 

להרשמה למועדונית ניתן לפנות:

 • רועי ולודבסקי :054-5-347213

למלא טופס הרשמה זה- טופס-הרשמה-מועדונית-אלומות ולשלוח למייל pil@pilproject.org

פרטי המועדונית: 

המועדונית פעילה בימים א'-ה' משעה 13:30-16:30, כאשר הילדים מגיעים לאחר סיום בית הספר / גן, נחים מספר דקות ומתיישבים לאכול צהריים.

חברת הפי"ל עובדת עם חברת קייטרינג איכותית אשר מספקת מנות צמחוניות למי שחפץ בכך. לחברה יש אישור כשרות ואת כל האישורים ממשרד הבריאות. ארוחת הצהריים אורכת כ-30 דקות.

לאחר ארוחת הצהריים, הילדים מתיישבים להכין את שיעורי הבית אותם הם קיבלו בבית הספר למשך 30 דקות. מדריכי המועדונית עוברים הכשרה מקצועית אצלנו בנושא שיעורי הבית.  אנחנו מגיעים מתחום החינוך ומכשירים את עובדינו בהתאם. בסיום שיעורי הבית, ישנה הפסקה של 15 דקות ואז התלמידים מתפנים לפעילויות.

 הפעילויות שאנו מעבירים:

חינוך ליזמות – מדובר בתוכנית לימודים שנתית במועדונית, בה כל קבוצה נותנת לעצמה שם, יוצרת לעצמה דגל, המנון וחוקי עבודה. העבודה הינה עבודת צוות וכל התהליכים בה הינם דמוקרטיים. על התלמידים לחשוב על בעיה חינוכית, חברתית או סביבתית הקיימת בבית הספר או בקהילה וכיצד ניתן לפתור אותה. במהלך השנה הילדים יוצרים מוצר / פעילות לפתירת הבעיה. מטרת הפעילות היא לפתח תכונות של מנהיגות, יצירתיות, עבודת צוות, דמוקרטיה וחשיבה מחוץ לקופסא.

מסע בעולם – כל שבוע הילדים "יטוסו" לארץ אחרת ויחוו דרך משחקים ופעילויות את התרבות, המנהגים, השפה ואפילו האוכל הקיימים באותו מיקום גיאוגרפי בעולם. למשל, באיטליה לומדים על אומנות, בארה"ב על דמוקרטיה וכו'.

גינון אורבני – אנו מקימים גינה בלב בית הספר, בה הילדים יגדלו ירקות, תבלינים ופרחי נוי. מטרת הגינה היא לספק אוכל אורגני וחיבור עם הטבע לילדים. כמו כן, ליד הגינה ימוקם קומפוסט ליצירת דשן אשר בעזרתו הילדים יבינו את התהליכים הביולוגיים-כימיים המתרחשים בטבע ואת חשיבותם.

פעילויות סביבתיות – הילדים יעברו פעילויות מהנות וחינוכיות בתחום הקיימות והסביבה. למשל, הילדים ילמדו על סוגי הצמחים הקיימים באיזור בית הספר, על בעלי חיים ובית הגידול שלהם, דרכים שיש להתייחס לחיות ועוד.

חינוך לערכים וידע – אנו מעבירים פעילויות חינוכיות מהנות אשר מפתחות אצל הילדים ידע, רגשות חיוביים וערכים של אהבה, קהילתיות, חברות, קבלת השונה וכו'.

ספורט ותנועה – ספורט הוא מרכיב אלמנטרי בבריאות ילדיכם. אנו שמים דגש על משחקים ספורטיביים תוך שמירה על הנאה מירבית וסביבה בטוחה.

חוגים חיצוניים הכלולים במועדונית:

 אנו במועדונית דואגים לספק לכל תלמיד 3 חוגים חיצוניים בשבוע ללא תשלום נוסף.
מתמטיקה חוויתי- שונאים לתרגל מתמטיקה? לא עוד! אנו מציגים לראשונה תוכנית חינוכית של תרגול מתמטיקה בצורה חוויתית על ידי ספורט ותנועה. בואו ללמוד מתמטיקה ולהנות!
תיאטרון- עולם התיאטרון הוא עולם מופלא לבנים ובנות להנות ולהבין מספר דברים אלמנטריים בעולם כגון: איך להתמודד בעת משבר, פתירת קונפליקטים, קבלת השונה ועוד.
אומנות- אומנות היא דרך נפלאה ליצור ולפתח יצירתיות. אנו ניצור בעזרת חומרים ממוחזרים, חימר, פלסטלינה ועוד המון חומרים שונים ומשונים.
 

מועדונית ירוקה

 היתרונות במועדונית ירוקה: 

שלל הפעילויות שלנו יקדמו את בית הספר להיות "בית ספר ירוק מתמיד"- מעמד אשר מקנה לבית הספר ולתלמידים את ההטבות הבאות:

 • שיפור האווירה בבית הספר.
 • יצירת זיקה בין התלמיד למקום מגוריו.
 • צמצום כמויות הפסולת והלכלוך בבית הספר.
 • רווחים כספיים מיידים לבית הספר מחוק הפיקדון ואיסוף חומרי פסולת.
 • הגברת המודעות הסביבתית.
 • השגת פרסום מקומי נרחב למוסד.
 • יצירת קשרים עם בתי ספר אחרים בארץ ובעולם.
 • סיוע כספי של המשרד להגנת הסביבה ליצירת התשתית והכשרת המורים בבית הספר.

 

 

מחירי המועדונית: 

  

המועדונית פעילה בימים א'-ה' בין השעות 13:30-16:30 וכוללת ארוחת צהריים, 3 חוגים ופעילויות ירוקות ומעשירות המועברות על ידי צוות    הפיל. בימי חופשה המועדונית פתוחה במתכונת של יום ארוך (פרטים בקובץ הרשמה).


5 ימים בשבוע – 1,135 שקלים לחודש.
4 ימים בשבוע- 985 שקלים לחודש.
3 ימים בשבוע- 875 שקלים לחודש.
2 ימים בשבוע-685 שקלים לחודש.
יום אחד באופן חד פעמי-90 שקלים.

הנחות
הנחה למשפחות חד הוריות (בצירוף האישורים) או לילד שני – 5%


 

פרוייקטים נוספים:

 

 • מרכז בגרויות ינשוף

  גולת הכותרת שלנו. מרכז למידה בשיתוף פעולה מלא עם עיריית גבעת שמואל. אנו מכינים תלמידים לבגרויות בכל המקצועות.

 • חוגגים יומולדת?

  אנחנו בפיל באים במגע עם הרבה מפעילים ואנשים מוכשרים. אספנו עבורכם את מיטב המפעילים לטעמינו וחילקנו אותם לפי גיל. תהנו :)

 • מועדונית גולומב

  בבי"ס גולומב בדרום ת"א, פועלת מועדונית ירוקה, אשר מטרתה היא להעניק לילדים חינוך לערכים והעשרתם בתכנים חינוכיים, סביבתיים ועסקיים.